Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wycieczka do Torunia

25 października klasa 6b oraz uczniowie z klas 4b, 5a, 6a i 8b udali się na wycieczkę do stolicy piernika- Torunia.

Zwiedzaliśmy Stare średniowieczne Miasto wpisane na światowa listę UNECO- wysłuchiwaliśmy legend miejskich, „przymierzaliśmy” się do Krzywej Wieży i nikomu się nie udało stanąć przy niej, zatem wszyscy mieliśmy coś za uszami.

Podążaliśmy za Panią Przewodnik, która pokazała nam zamek krzyżacki, a raczej jego ruiny. Oglądaliśmy gotycki kościół św. Janów, gdzie można było odczuć piętno czasu.

Zwiedzaliśmy Stare Miasto - przechadzaliśmy się uliczkami z „kocich łbów”, widzieliśmy piękne kamieniczki, gdzie nowoczesna architektura dopasowuje się do średniowiecznej, a pomiędzy muzeami rozgrywa się codzienne życie.

Odwiedziliśmy Dom Kopernika, później udaliśmy się do Partaczy na warsztaty piernikowe, po czym powędrowaliśmy na warsztaty karmelarskie i robiliśmy kolorowe lizaki.
W między czasie szukaliśmy osiołka, zobaczyliśmy Dom Artusa i piękny fresk na suficie, każdy z nasz szukał zakonnika w okularach przeciwsłonecznych. I co??? Udało się! Trafiliśmy również pod pomnik Mikołaja Kopernika.

Integrowaliśmy się poprzez warsztaty piernikowe i karmelarskie, śpiewy w autokarze i rozmowy. Rozśpiewani i rozbawieni nie traciliśmy czasu, na postoju tańczyliśmy nawet Belgijkę.

Czas upłynął nam bardzo szybko, aż nie chcieliśmy wracać do Łodzi.

Byliśmy jednogłośni nasza wycieczka trwała zbyt krótko!