Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wycieczka do Torunia

25 października klasa 6b oraz uczniowie z klas 4b, 5a, 6a i 8b udali się na wycieczkę do stolicy piernika- Torunia.

Zwiedzaliśmy Stare średniowieczne Miasto wpisane na światowa listę UNECO- wysłuchiwaliśmy legend miejskich, „przymierzaliśmy” się do Krzywej Wieży i nikomu się nie udało stanąć przy niej, zatem wszyscy mieliśmy coś za uszami.

Podążaliśmy za Panią Przewodnik, która pokazała nam zamek krzyżacki, a raczej jego ruiny. Oglądaliśmy gotycki kościół św. Janów, gdzie można było odczuć piętno czasu.

Zwiedzaliśmy Stare Miasto - przechadzaliśmy się uliczkami z „kocich łbów”, widzieliśmy piękne kamieniczki, gdzie nowoczesna architektura dopasowuje się do średniowiecznej, a pomiędzy muzeami rozgrywa się codzienne życie.

Odwiedziliśmy Dom Kopernika, później udaliśmy się do Partaczy na warsztaty piernikowe, po czym powędrowaliśmy na warsztaty karmelarskie i robiliśmy kolorowe lizaki.
W między czasie szukaliśmy osiołka, zobaczyliśmy Dom Artusa i piękny fresk na suficie, każdy z nasz szukał zakonnika w okularach przeciwsłonecznych. I co??? Udało się! Trafiliśmy również pod pomnik Mikołaja Kopernika.

Integrowaliśmy się poprzez warsztaty piernikowe i karmelarskie, śpiewy w autokarze i rozmowy. Rozśpiewani i rozbawieni nie traciliśmy czasu, na postoju tańczyliśmy nawet Belgijkę.

Czas upłynął nam bardzo szybko, aż nie chcieliśmy wracać do Łodzi.

Byliśmy jednogłośni nasza wycieczka trwała zbyt krótko!