Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Biblioteka

Zapraszamy do biblioteki szkolnej, bo … ,,czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” (Wisława Szymborska)

Dzień tygodniaGodziny pracy
Poniedziałek8.45 - 14.45
Wtorek8.45 - 14.45
Środa8.45 - 14.45
Czwartek8.45 - 14.45
Piątek

8.45 - 12.20

13.15 - 14.45

W godzinach 12.20 - 13.15 biblioteka nieczynna

Biblioteka szkolna jest interdyscyplinarną pracownią szkolną. Wspiera i ułatwia realizowanie programu dydaktycznego i wychowawczego szkoły, jak również jest znaczącym ogniwem życia kulturalnego szkoły. 

W Naszej Szkolnej Bibliotece możesz:

 • czytać i wypożyczać książki z różnych dziedzin,
 • przeglądać ciekawe książki z księgozbioru podręcznego,
 • korzystać ze słowników, encyklopedii,
 • wypożyczać oraz zwracać podręczniki szkolne,
 • wykonywać prace plastyczne,
 • odrabiać lekcje,
 • uczyć się,
 • czekać na swoje lekcje.

Z zasobów biblioteki korzystają nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pozostali pracownicy.

W bibliotece znajduje się prawie 8 tysięcy książek, a wśród nich są:

 • lektury,
 • literatura piękna,
 • literatura popularnonaukowa,
 • literatura pedagogiczna i metodyczna dla nauczycieli,
 • księgozbiór podręczny,
 • podręczniki,
 • zbiór czasopism z różnych dziedzin.

W roku szkolnym 2022/2023 rozpoczęła się komputeryzacja biblioteki szkolnej. Księgozbiór wprowadzany jest na bieżąco oraz pozostałe książki, które były wcześniej wprowadzone do księgozbioru bibliotek ,do bazy danych za pomocą programu komputerowego e-Biblioteka. W przyszłości pozwali nam to na sprawne oraz nowoczesne wypożyczanie oraz zwracanie książek. Uczniowie będą mogli sami sprawdzić ze swojego konta w dzienniku elektronicznym stan karty/konta bibliotecznego, jak również będą mogli zarezerwować sobie wybraną książkę oraz przeglądać zasób księgozbioru biblioteki. 

Dla szczególnych miłośników czytelnictwa powołany jest zespół asystentów bibliotecznych. Jego członkowie pomagają w pracy bibliotekarza, jak i realizują swoje pomysły na spędzenie czasu z książką.

Nasz księgozbiór uzupełniany jest na bieżąco w nowości książkowe, zakupy często konsultowane są z uczniami, jak i z nauczycielami.

Dwa razy w roku szkolnym, we współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki z Tuliszkowa, organizowane są kiermasze książek. Każdy może znaleźć i kupić coś dla siebie i wzbogacić w ten sposób swoją domową biblioteczkę Kiermasze cieszą się dużą popularnością wśród naszych uczniów. Dzięki sprzedaży dużej ilości książek, otrzymujemy rabaty w postaci zakupu nowych i potrzebnych książek do biblioteki.

Ponadto co roku, jak tylko jest przedłużenie projektu, bierzemy udział w projekcie ,,Mały Książkomaniak”, kierowany przez Dom Kultury 502 w Łodzi. W ramach projektu w naszej szkole działają trzy kluby, rozwiązują różne zadania czytelnicze i otrzymują za nie nowe książki, współczesnych autorów.

Nauczyciel biblioteki wraz z chętnymi uczniami chodzi na zajęcia z głośnego czytania w Przedszkolu Miejskim nr 4. Biblioteka szkolna organizuje udział w lekcjach bibliotecznych w bibliotece publicznej oraz spotkania autorskie.

Biblioteka szkolna jest również organizatorem wielu konkursów czytelniczych, literackich oraz plastycznych. Informacje na ich temat są na bieżąco ogłaszane wśród uczniów oraz ich rodziców.

Nad wszystkim czuwa nauczyciel-bibliotekarz mgr Paulina Karbowiak. Pani Paulina ukończyła studia magisterskie z filologii germańskiej, kurs kwalifikacyjny z bibliotekoznawstwa oraz studia podyplomowe z edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej.

Zapraszamy do odwiedzin !!!