Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Tydzień dla zdrowia w naszej szkole

W dniach 3-12.04.2017 w ramach Tygodnia dla zdrowia realizowany był w naszej szkole projekt pod hasłem" Każdy z nas ma prawo do szczęścia".

Głównym jego celem było kształtowanie u uczniów postawy tolerancji, akceptacji i wyrozumiałości oraz przeciwdziałanie przemocy i agresji spowodowanej uprzedzeniami wobec innych. W ramach projektu w wielu klasach odbyły się zajęcia dotyczące w/w problematyki. O tolerancji mówiliśmy nawet podczas lekcji języka angielskiego. Podsumowaniem tych zajęć były ciekawe plakaty, które ozdobiły nasz szkolny korytarz. Stworzyliśmy też nasze wspólne drzewo tolerancji, które z każdym dniem, dzięki nam wszystkim, piękniało i rosło w siłę. Oglądaliśmy również filmy o potrzebie akceptacji innych ludzi takimi, jakimi są.

W ramach projektu próbowaliśmy przekonać wszystkich, że zarówno tolerancja, jak i akceptacja i zrozumienie są zawsze aktualnym trendem modowym. Wyrazem tego były kolory koszulek, w których przychodziliśmy do szkoły w kolejnych dniach. Na początek królował kolor tolerancji- niebieski. Zaraz potem dołączyły do niego kolory żółty i zielony wyrażające naszą życzliwość i zrozumienie wobec innych.

Samorząd szkolny przeprowadził Konkurs na króla i królową życzliwości. Jego laureatami zostali: Hania Witczak oraz Bruno Faliszewski.

W ramach realizacji projektu Szkolne Koło Jakości przeprowadziło wśród uczniów klas IV-VI ankietę oceniającą poczucie akceptacji uczniów w klasie i szkole. Zrozumieniu osób niepełnosprawnych miały służyć zajęcia ruchowe zorganizowane w niektórych klasach młodszych. Podczas nich uczniowie musieli radzić sobie z zawiązanymi oczami lub z ograniczeniem ruchowym jednej ręki czy nóg.

Realizacja projektu przyniosła nam nie tylko dużo dobrej zabawy, ale przede wszystkim zwróciła naszą uwagę na problem osób, które z różnych powodów czują się wyobcowane w swoim środowisku, a przecież, tak jak każdy z nas, mają prawo do szczęścia.