Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Tydzień dla zdrowia w naszej szkole

W dniach 3-12.04.2017 w ramach Tygodnia dla zdrowia realizowany był w naszej szkole projekt pod hasłem" Każdy z nas ma prawo do szczęścia".

Głównym jego celem było kształtowanie u uczniów postawy tolerancji, akceptacji i wyrozumiałości oraz przeciwdziałanie przemocy i agresji spowodowanej uprzedzeniami wobec innych. W ramach projektu w wielu klasach odbyły się zajęcia dotyczące w/w problematyki. O tolerancji mówiliśmy nawet podczas lekcji języka angielskiego. Podsumowaniem tych zajęć były ciekawe plakaty, które ozdobiły nasz szkolny korytarz. Stworzyliśmy też nasze wspólne drzewo tolerancji, które z każdym dniem, dzięki nam wszystkim, piękniało i rosło w siłę. Oglądaliśmy również filmy o potrzebie akceptacji innych ludzi takimi, jakimi są.

W ramach projektu próbowaliśmy przekonać wszystkich, że zarówno tolerancja, jak i akceptacja i zrozumienie są zawsze aktualnym trendem modowym. Wyrazem tego były kolory koszulek, w których przychodziliśmy do szkoły w kolejnych dniach. Na początek królował kolor tolerancji- niebieski. Zaraz potem dołączyły do niego kolory żółty i zielony wyrażające naszą życzliwość i zrozumienie wobec innych.

Samorząd szkolny przeprowadził Konkurs na króla i królową życzliwości. Jego laureatami zostali: Hania Witczak oraz Bruno Faliszewski.

W ramach realizacji projektu Szkolne Koło Jakości przeprowadziło wśród uczniów klas IV-VI ankietę oceniającą poczucie akceptacji uczniów w klasie i szkole. Zrozumieniu osób niepełnosprawnych miały służyć zajęcia ruchowe zorganizowane w niektórych klasach młodszych. Podczas nich uczniowie musieli radzić sobie z zawiązanymi oczami lub z ograniczeniem ruchowym jednej ręki czy nóg.

Realizacja projektu przyniosła nam nie tylko dużo dobrej zabawy, ale przede wszystkim zwróciła naszą uwagę na problem osób, które z różnych powodów czują się wyobcowane w swoim środowisku, a przecież, tak jak każdy z nas, mają prawo do szczęścia.