Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ruchy nieteoretyczne

Celem przedsięwzięcia jest uruchomienie w młodych przedstawicielach Olechowskiej społeczności pozytywnej zmiany w postrzeganiu i wartościowaniu okolicy. Bezpośrednimi adresatami działania są uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej nr 141 im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Łodzi. Pośrednio projekt obejmie też pozostałych mieszkańców okolicy.

Działania pod hasłem „Ruchy nieteoretyczne” potrwają od września do października 2017 roku i podzielone zostaną na kilka etapów. Pierwszym z nich będzie wypracowanie konspektów, scenariuszy zajęć. Kolejnym – odkrywanie przestrzeni na nowo podczas spacerów nauczycieli i uczestników projektu do wskazanych przez nich samych ważnych miejsc. Uczniowie poznają i nazwą uczucia, które im kojarzą się z domem i spróbują je przedstawić w postaci znaku plastycznego. Podczas spacerów będą też nasłuchiwać i próbować rejestrować w formie nagrań audio oraz wideo dźwięki miejsc, które są młodzieży najbliższe. Pomogą w tym warsztaty, na których uczestnicy zdobędą praktyczne i techniczne umiejętności: pracy z kamerą, montażu czy realizacji dźwięku. W ten sposób stworzą swoje własne mikrohistorie. Warsztaty poprowadzą: artysta, muzyk, autor wielu multimedialnych projektów Rafał Kołacki oraz mgr sztuki, artystka-plastyk Dagmara Pochyła.

Wykonane przez uczestników elementy instalacji plastycznych oraz dźwiękowych posłużą do stworzenia wirtualnej, subiektywnej mapy osiedla z zaznaczonymi na niej istotnymi punktami, związanymi z dzieciństwem, dorastaniem czy domem. Mapa będzie udostępniona na stronie projektu w formie otwartej i edytowalnej tak, by każdy miał możliwość dodania obiektów czy punktów, które są dla niego ważne.

Organizator: Ośrodek Kultury Górna i Strefa Kultury Otwartej Olechów

Partner: Szkoła Podstawowa nr 141 im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Łodzi

Finansowanie: Dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2016 – 2018” program regionalny „Koalicje Kultury” realizowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi.

Magdalena Kulig Staniewska