Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rekord Guinnessa - Uczymy Ratować

Ponad 85 000 osób wzięło udział w największej na świecie lekcji pierwszej pomocy organizowanej przez Fundację WOŚP - W tym nasza szkoła!

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” Fundacja WOŚP prowadzi od 2006 roku. Program polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

W lekcji, która była jednocześnie próbą bicia Rekordu Guinnessa wzięło udział 50 uczniów naszej szkoły. Dzieci ćwiczyły na fantomach. W czasie jej trwania uczniowie utrwalali kolejne etapy udzielania pomocy, zaczynając od sprawdzenie stanu poszkodowanego, jego oddechu, przechodząc do resuscytacji krążeniowo - oddechowej, czyli trzydziestu uciśnięć klatki piersiowej wykonywanych naprzemiennie z dwoma wdechami.

Bardzo wszystkim dziękujemy za aktywną postawę i chęć przystąpienia do tego wielkiego wydarzenia. Podziękowania kierujemy także do Pana Rafała Kwiatkowskiego - ratownika medycznego, Pana Michała Frasunka, Pana Krzysztofa Rutkowskiego, Pana Krzysztofa Wojtaszczyka - strażaków, oraz Pani Jolanty Zbierskiej, którzy także zaangażowali się w to wydarzenie wcielając w różne - wymagane role. Poniżej film z tego wydarzenia.  #UczymyRatować. 

Koordynatorkami wydarzenia w naszej szkole były Panie: Małgorzata Walczak oraz Justyna Worotnicka.

">