Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

List otwarty

Szanowni Uczniowie, Szanowni Rodzice!
Przed nami nowy rok szkolny 2018/2019. Z ogromną radością przyjmujemy to, że jesteśmy znów razem. Najbliższy czas to wielkie wyzwania dla nas wszystkich. Nasza Szkoła będzie rozbudowana, a w 2019 roku odbędzie się termomodernizacja obecnego budynku. 
W wyniku reformy systemu edukacji liczba klas i liczba uczniów stale rośnie. Borykamy się z problemami lokalowymi, które powodują wiele kłopotów w organizacji pracy szkoły. Rozwiązaniem jest obiecana rozbudowa szkoły, która sprawi, że ilość sal będzie wystarczająca, by nauka obywała się na jedną zmianę. Niestety do tej pory nie został ogłoszony przetarg na wykonanie prac. Sprawą zajmuje się Zarząd Inwestycji Miejskich UMŁ. Z ostatnich informacji wynika, że przetarg zostanie ogłoszony lada chwila. Z przykrością przyjmujemy opóźnienia w tej sprawie. Podawane wcześniej terminy były przekazywane przez osoby zajmujące się tym tematem w Urzędzie. Liczymy na jak najszybsze ogłoszenie i wyłonienie wykonawcy. Przypominamy, że finanse na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie Miasta. 
Od jakiegoś czasu staraliśmy się o wskazanie drugiej lokalizacji do nauki dla klas pierwszych. Miało to się odbywać w budynku na ulicy Dąbrówki i trwać do końca rozbudowy Szkoły. Niestety, mimo naszych starań nie udało się uzyskać stosownego pozwolenia na takie tymczasowe rozwiązanie. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy byli aktywni w czasie wakacji i starali się wspomóc nas w tym działaniu. 
Przy takiej liczbie pomieszczeń edukacyjnych, którymi dysponujemy, bardzo ciężko było ułożyć plan na miarę naszych oczekiwań i potrzeb. Niektóre lekcje rozpoczynają się o godzinie 7.20 i incydentalnie kończą się o 17.45. Wczesne i bardzo późne godziny nie dotyczą klas I-III. Nikt pewnie nie jest zadowolony z pracy w systemie zmianowym. Dzieciom należą się godne warunki do nauki. Niestety stoimy przed wyzwaniem poradzenia sobie w tej bardzo trudnej sytuacji lokalowej. Liczymy na Państwa wyrozumiałość w tej kwestii. Aktualny plan zajęć układany był z uwzględnieniem potrzeb dzieci. Prosimy nie niepokoić się - nauczyciele będą brali pod uwagę trudne sytuacje wynikające z tak ułożonego planu. Zależy nam, by Uczniowie jak najmniej odczuli skutki wprowadzanych zmian.
Pomimo wymienionych trudności staramy się nadal intensywnie pracować i nie boimy się nowych wyzwań.
Jesteśmy wnioskodawcą zadania w ramach budżetu obywatelskiego: ID + tytuł zadania: W0177OJ-Wesoła Podłoga. Jeśli uda nam się uzyskać dużo głosów, to powierzchnia podłogi w naszej szkole stanie się bezpieczna, kolorowa i będzie służyła celom edukacyjnym. Liczymy na Waszą aktywność w trakcie najbliższego głosowania.
Życzymy powodzenia wszystkich Uczniom w najbliższym roku szkolnym, a Rodzicom samych pozytywnych doświadczeń w kontakcie z Naszą Szkołą.

Dyrekcja Szkoły 
Adam Szadkowski