Inauguracja Dni Morza w Łodzi

W dniu 14.06.2017 r. odbyły się uroczyste obchody Dni Morza w naszej szkole, które rozpoczął swoim powitaniem Dyrektor Adam Szadkowski. Zaszczycili nas swoją gościnnością także Honorowy Prezes Zarządu Okręgu Łódzkiego LMiR - Stefan Wasiljew oraz była Dyrektor naszej szkoły - Barbara Leszczyńska.

Na uroczystości byli również obecni uczniowie wraz z opiekunem, którzy tworzyli poczet sztandarowy Łódzkiego Okręgu Ligi Morskiej i Rzecznej wystawiany przez Szkolne Koło Ligi przy VI Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela.

Nasi uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny. Został wniesiony sztandar szkoły oraz zagrany uroczysty hymn dzięki uprzejmości p. Machnika, który grał na trąbce. Całą imprezę poprowadził Piotr Bester - drużynowy szczepu Royal Rangers.

Pani Dyrektor Leszczyńska specjalnie na tę uroczystość napisała wiersz:

Wodo wspaniała

zielono-słona doskonała

cała w tobie się zanurzam

pływam swobodnie jak ryba

przez fale unoszona

czuję oddech morskiej przestrzeni

gdzie jest doskonalsza

od ciebie na Ziemi?

W rozkołysanym lustrze morza

się przeglądam

jak słońce księżyc i gwiazdy

może nauczyłoby mnie jazdy

Wielkim Wozem po niebie

ale teraz mam ciebie pod stopami

nadbałtycki piasku

ze złotymi ziarenkami.

Wszystkim przybyłym gościom dziękujemy za obecność.

Przygotowała: Magdalena Piasny

Obchody Dni Morza 2017 Obchody Dni Morza 2017 Obchody Dni Morza 2017 Obchody Dni Morza 2017 Obchody Dni Morza 2017 Obchody Dni Morza 2017 Obchody Dni Morza 2017