url niezgodny z rzeczywistym dostepem Wycieczka kl. Ib i IVb do Kłodawy - Szkoła Podstawowa nr 141 w Łodzi

Wycieczka kl. Ib i IVb do Kłodawy

18 kwietnia klasy Ib oraz IVb pojechały na wycieczkę do jedynej, czynnej kopalni soli - do Kłodawy. Uczniowie zjechali 600 m pod ziemię i przeszli trasę dla zwiedzających mającą około 2 km, poznali pracę górników i metody wydobywania soli.

Wszyscy uczestnicy wrócili na powierzchnię wraz z baryłkami soli:). Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku w Łęczycy oraz warsztaty dotyczące rycerstwa. Uczniowie poznali tajniki broni rycerskiej, obejrzeli turnieje, a także doskonalili umiejętność strzelania z łuku i operowania mieczem.

Na zakończenie odbyło się ognisko. Ten dzień to świetnie spędzony czas. :)